freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: "Jan Helebrant" <JHelebrant AT seznam.cz>
- To: <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu
- Date: Mon, 19 Aug 2019 15:13:17 +0200 (CEST)
Ahoj,
nejdřív musím poděkovat Jáchymovi, že to tak pěkně hodil do stroje, tedy do QGISu :-P Dost mi to pomohlo.
"jen dvě myšlenky: jednak, pokud ti jde jen o podrobný obrys ČR, proč ho nevzít odtud: http://overpass-turbo.eu/s/Lza? Stačí exportovat GeoJSON a načíst do QGISu."
Mno, tak ten nástroj jsem vůbec neznal, tj. ho ani neumím používat. Navíc jsem měl vrstevnice od ČÚZK, tak mi přišlo logické udělat ořezový polygon taky z dat od nich. Dávám si do záložek na pozdější prostudování.
Každopádně SAGA už to krásně schroupala a po kapku delším výpočtu vyhodila 10m grid (asi 5GB dat). Zatím jsem s tím krom toho ořezu a aplikaci stylu v QGISu nedělal nic, ale hodlám to minimálně "od oka" porovnat s EU-DEM, co jsme používali doposud.
Honza
Attachment:
_QGIS_CUZK2_spline_10m_DEM.jpg
Description: JPEG image
Attachment:
_QGIS_10m_DEM_CUZK_res.jpg
Description: JPEG image
Attachment:
_QGIS_CUZK1_vrstevnice_res.jpg
Description: JPEG image
- [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Jan Helebrant, 08/15/2019
- Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Jachym Cepicky, 08/16/2019
- Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Michal Med, 08/16/2019
- Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Jan Macura, 08/16/2019
- <Possible follow-up(s)>
- Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Jan Helebrant, 08/19/2019
- Re: [FreeGeoCZ] Hranice ČR z open dat ČÚZK - problém s tvorbou polygonu, Jachym Cepicky, 08/16/2019
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.