freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: "Jan Tosovsky" <j.tosovsky AT tiscali.cz>
- To: "'Svobodná geoinformační infrastruktura'" <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: RE: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa
- Date: Fri, 25 Jan 2013 22:22:56 +0100
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
> Zkuste po nastaveni regionu jeste provest prikaz:
>
> g.region n=n+5 w=w-5 s=s-5 e=e+5
>
> Delal jsem to podle toho navodu z wiki a kdyz jsem ten krok vynechal,
> dostal jsem stejny vysledek jako Vy. A vlastne je to i v manualu
> r.in.xyz, takze je to opravdu nutne.
No paráda! Díííky.
Já ten krok pochopil trochu jinak a zdálo se mi neškodné ho vypustit. Příště
si dám pozor.
Honza
> >> 2013/1/24 Jan Tosovsky <j.tosovsky AT tiscali.cz>:
> >> > Dobrý den,
> >> >
> >> > objednal jsem si výškopisná data mého okolí a zkusil si je
> vykreslit
> >> pomocí
> >> > Grass GISu 6.5.
> >> >
> >> > Zvolil jsem formát TXT v JTSK projekci
> >> >
> >>
> http://geoportal.cuzk.cz/(S(ajqtqoacsn0whc55paswx245))/Default.aspx?lng
> >> =CZ&m
> >> > ode=TextMeta&side=vyskopis&metadataID=CZ-CUZK-ZABAGED-
> >> VG&mapid=8&menu=305
> >> >
> >> > Naimportoval jsem je v duchu popisu
> >> > http://grasswiki.osgeo.org/wiki/Import_XYZ
> >> >
> >> > Po přepnutí do 3D náhledu jsou tam však jakási bílá místa. Ve 2D
> >> pohledu je
> >> > to šikmá přímka, tedy spíše úzký pás. Ukázku jsem vystavil tady:
> >> > http://drifted.in/other/artefakty.jpg
> >> >
> >> >
> >> > Pídím se po tom, kde by mohla být zrada.
> >> > 1) Chyba ve zdrojových datech (tomu moc nevěřím). Je ale zvláštní,
> že
> >> v
> >> > dalším souboru, který mám, se nic takového nevyskytuje. Tak nevím.
> >> > 2) Chyba Grassu (nepřijde mi to pravděpodobné)
> >> > 3) Chybné nastavení prostředí/projekcí - protože v tom se moc
> >> neorientuju,
> >> > přijde mi to jako možné vysvětlení. Při prvotním vytváření souboru
> >> dat (před
> >> > samotným spuštěním GUI) jsem zvolil možnost 'krovak' a následně
> >> 'datum'
> >> > tuším Euro 1979 či tak nějak. Tak si říkám, jestli nejsou ta data
> >> nějak
> >> > přepočítaná a ten pruh bílých plošek není následek...
> >> >
> >> > Lze se toho zbavit? Netušíte někdo? A jak správně nastavit ty
> >> projekce?
> >> >
> >> > Díky, Honza
> >
> >
> >
> > _______________________________________________
> > FreeGeoCZ mailing list
> > FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> > http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
> >
- [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/24/2013
- <Possible follow-up(s)>
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
- RE: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/24/2013
- Message not available
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jachym Cepicky, 01/24/2013
- Message not available
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
- RE: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/26/2013
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.