freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: "Jan Tosovsky" <j.tosovsky AT tiscali.cz>
- To: "'Svobodná geoinformační infrastruktura'" <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa
- Date: Thu, 24 Jan 2013 21:01:43 +0100
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Dobrý den,
objednal jsem si výškopisná data mého okolí a zkusil si je vykreslit pomocí
Grass GISu 6.5.
Zvolil jsem formát TXT v JTSK projekci
http://geoportal.cuzk.cz/(S(ajqtqoacsn0whc55paswx245))/Default.aspx?lng=CZ&m
ode=TextMeta&side=vyskopis&metadataID=CZ-CUZK-ZABAGED-VG&mapid=8&menu=305
Naimportoval jsem je v duchu popisu
http://grasswiki.osgeo.org/wiki/Import_XYZ
Po přepnutí do 3D náhledu jsou tam však jakási bílá místa. Ve 2D pohledu je
to šikmá přímka, tedy spíše úzký pás. Ukázku jsem vystavil tady:
http://drifted.in/other/artefakty.jpg
Pídím se po tom, kde by mohla být zrada.
1) Chyba ve zdrojových datech (tomu moc nevěřím). Je ale zvláštní, že v
dalším souboru, který mám, se nic takového nevyskytuje. Tak nevím.
2) Chyba Grassu (nepřijde mi to pravděpodobné)
3) Chybné nastavení prostředí/projekcí - protože v tom se moc neorientuju,
přijde mi to jako možné vysvětlení. Při prvotním vytváření souboru dat (před
samotným spuštěním GUI) jsem zvolil možnost 'krovak' a následně 'datum'
tuším Euro 1979 či tak nějak. Tak si říkám, jestli nejsou ta data nějak
přepočítaná a ten pruh bílých plošek není následek...
Lze se toho zbavit? Netušíte někdo? A jak správně nastavit ty projekce?
Díky, Honza
- [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/24/2013
- <Possible follow-up(s)>
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
- RE: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/24/2013
- Message not available
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jachym Cepicky, 01/24/2013
- Message not available
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
- RE: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Jan Tosovsky, 01/26/2013
- Re: [FreeGeoCZ] Výškopis ZABAGED 10x10m - bílá místa, Vaclav Petras, 01/24/2013
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.