Skip to Content.
Sympa Menu

katastr - [Katastr] Obvody KPU

katastr AT fsv.cvut.cz

Předmět: Katastr nemovitosti a DTM

List archive

[Katastr] Obvody KPU


Chronological Podle vláken 
  • From: "Ing. Ivan Jabůrek" <JaburekI AT seznam.cz>
  • To: <katastr AT fsv.cvut.cz>
  • Subject: [Katastr] Obvody KPU
  • Date: Wed, 25 Nov 2009 16:56:13 +0100
  • Domainkey-signature: a=rsa-sha1; q=dns; c=nofws; s=beta; d=seznam.cz; h=Received:X-Nat-Received:Message-ID:From:To:Subject:Date:MIME-Version:Content-Type:X-Priority:X-MSMail-Priority:X-Mailer:X-MimeOLE:X-Smtpd:X-Seznam-User:X-QM-Mark; b=Nw69fx3CtrPjAru1zr7XaHUP5vpxCwZXcE8qLNYWw368Ed8Z5JHGjJ/7YuGIbRETN Ti/ZcIvwQq4J/yu4ocehKmh+Tg48UCARuEIiBV2aMNtz5/eGC3x26t80IB1pXEHYs/p yAeDJHBX4/AcscGgQGca9x2Wat4N4PbDUJzAmfM=
  • List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/katastr>
  • List-id: Katastr nemovitosti <katastr.fsv.cvut.cz>

Dotaz na řeąení obvodů KPÚ

V rámci řeąení obvodů KPÚ jsem narazil na tuto skutečnost.

Obvody lze řeąit buďto jako GP na zpřesnění  hranice, pak je nutné kromě ZPMZ vyhotovit   i geometrické plány.

V tomto případě  se obvod zapisuje jako celek a do KN se dostane jako celek v okamľiku zápisu GP na rozdělení pozemku a zpřesnění hranice.  K tomuto jsem zjistil, ľe jiľ dva roky podle nálezu  ČÚZK  (Ing. B. Janečka)   Geometrické plány pro KPÚ nejsou osvobozeny  od poplatků.  Z ústního jednání se zpracovateli KPÚ jsem zjistil, ľe se takto neděje a na mnoha kat. úřadech se poplatky nevybírají.  Zajímalo by mě, jestli  vybíráni poplatků je závazné v celé ČR a jestli po těch , kterým pak byly neoprávněně  odpuątěny, bude poľadováno  zaplacení dodatečně.

Druhou moľností , kterou mi sám doporučil bývalý ředitel ZKI v Brně Ing. B . Volný  a vychází z moľnosti dané dopisem Ing. Janečka  ČÚZK 5327/2009-22 z 4.11.2009 tj. vyhotovení GP pouze na dělené pozemky a ZPMZ na zbytek vyąetřených   a zaměřených nezměněných hranic.  Kdy zapsány jsou  pouze GP na rozdělení pozemku a zbytek obvodu je nahrán v budoucnosti  ISKN  viz  níľe uvedený, jiľ  zmiňovaný dopis,Ing. Janečka.

cit:

"Jako podklady pro obnovu katastrálního operátu na podkladě pozemkových úprav se podle § 66 odst. 1 písm. e) katastrální vyhláąky předávají kromě jiného i geometrické plány a záznamy podrobného měření změn na obvodu pozemkových úprav. Tyto geometrické plány se vąak vyhotovují pouze pro rozdělení pozemku na obvodu pozemkové úpravy. Lomové body na obvodu pozemkové úpravy se pak v obnoveném katastrálním operátu evidují s kódem kvality souřadnic 3 [§ 9 odst. 4 zákona č. 139/2002 Sb., o pozemkových úpravách a pozemkových úřadech a o změně zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, ve znění pozdějąích předpisů, ve znění pozdějąích předpisů (dále jen „zákon o pozemkových úpravách“)]. Pokud je na některém katastrálním pracoviąti vyuľit záznam podrobného měření změn na obvodu pozemkových úprav, který mu byl předán podle § 66 odst. 3 katastrální vyhláąky, k vyznačení tohoto obvodu v budoucím stavu katastru, nelze to povaľovat za poruąení ustanovení katastrální vyhláąky."

Proto se ptám jestli je vůbec moľné, aby si ředitel kat. pracoviątě dal podmínky, jakou formou  chce mít  obvody KPÚ řeąeny.

Jestliľe ředitel kat úřadu vyľaduje geometrické plány na celý obvod a ve smlouvě s PÚ není toto zmíněno a ani úprava ceny zakázky není moľná, pak tyto práce z logiky věci musí zaplatit ten, kdo je poľaduje , tj. katastrální pracoviątě resp. katastrální úřad.  Jestliľe některý kat. úřad poľaduje jednoduąí a druhý náročnějąí způsob řeąení a nebo dokonce odpouątí správní poplatky, lze to dle mého názoru jednoznačně označit jako nerovné podmínky hospodářské soutěľe.

       Ivan Jabůrek




Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.

Top of Page