freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: vojtko <vojtko AT fns.uniba.sk>
- To: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body
- Date: Wed, 09 Sep 2009 13:29:22 +0200
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Ahojte,
ja by som postupoval nasledovne:
1) export vektorovych bodov z GRASSu do grass ascii formatu (v.out.ascii),
2) potom by som napisal skript v pythone alebo tcl/tk, ktory by tie body previedol na polygony o pozadovanej velkosti spolu so stitkami (chce to vsak trochu casu);
3) importoval spat do GRASSU vysledok (v.in.ascii).
4) pripojil naspat databazovu tabulku na stitky polygonov noveho vektora.
Tento postup si vsak vyzaduje trochu casu, samozrejme, ze data musia byt v metricke, nie v uhloch ako Lat/Long.
Bod cislo 2 nie je uplna brkacka.
Nie je mi zname, ze by to GRASS vedel urobit interne, ale budem rad, ak niekto pozna postup. Celkom ma tento problemik zaujal.
Pekny den,
Rasto
Rastislav Vojtko
Dept. Geology & Palaeontology
Faculty of Natural Sciences
Comenius University
Mlynska dolina G
84215 Bratislava
Web:
http://www.aosg.yw.sk
http://geopaleo.fns.uniba.sk
MICHÁLEK Jan Mgr. wrote:
Vypadá to komplikovaně, no já bych si převedl body do JTSK, pak už by to
komplikovaný nebylo, algorytmus bysem napsal v pythonu a hrnul to do Postgisu
asi.
Je.
-----Original Message-----
From: freegeocz-bounces AT fsv.cvut.cz [mailto:freegeocz-bounces AT fsv.cvut.cz] On
Behalf Of WochteR
Sent: Wednesday, September 09, 2009 8:53 AM
To: freegeo
Subject: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body
Dobry den,
Obraciam sa na Vas s prosbou o radu.
Mam vrstvu bodov zameranych GPS. Potrebujem vytvorit novu vrstvu s polygonmi
(maju to byt obdlzniky 2x10 metrov) ktorych stredy kratsej strany budu presne
na danych bodoch. Orientacia dlzhsej strany by mala ist by default na sever
(lepsie keby sa dal azimut zvolit), no neskor chcem este niektore otacat.
Mam ich vela a chcem sa vyhnut rucnemu vkladaniu.
Rozmyslal som nad vytiahnutim suradnice bodu vo formate WKT (postgis) a potom napisat algoritmus na konstrukciu obdlznika, ale je to dost komplikovane. Poznate jednoduchsie riesenie prosim Vas?
Pozeral som sa na funkcie roznych GIS ako JUMP, KOSMO, WGIS... ale nenasiel
som funkcionalitu ktora by mi pomohla.
Dakujem
Juraj
__________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 4408 (20090908)
__________
Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.
http://www.eset.cz
__________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 4408 (20090908)
__________
Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.
http://www.eset.cz
_______________________________________________
FreeGeoCZ mailing list
FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
- [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, WochteR, 09/09/2009
- RE: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, MICHÁLEK Jan Mgr ., 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, vojtko, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, WochteR, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, Vojtech Honzik, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, vojtko, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, wochter, 09/13/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, vojtko, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, Martin Landa, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, Vojtech Honzik, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, WochteR, 09/09/2009
- Re: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, vojtko, 09/09/2009
- RE: [FreeGeoCZ] umiestnenie polygonov na body, MICHÁLEK Jan Mgr ., 09/09/2009
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.