freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: Klokan Petr Přidal <klokan AT klokan.cz>
- To: Michal <michal AT lightcomp.cz>
- Cc: freegeocz AT fsv.cvut.cz
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp
- Date: Fri, 3 Apr 2009 09:57:07 +0200
- Domainkey-signature: a=rsa-sha1; c=nofws; d=gmail.com; s=gamma; h=mime-version:sender:in-reply-to:references:date :x-google-sender-auth:message-id:subject:from:to:cc:content-type :content-transfer-encoding; b=JdAgnNovXLE/gXdXu/XfQ0+lojP+q2JXSikI/Pda7gQIRe+suB6RA94RU0NZ4abZsP bs7AOfPqR9WAjz07p3lpcStQZHZwCBN5FJIZ6PzzZQbwnn5SkJecH9rFRnZGUkRzdn48 B11YXV8a8uZ1BaPLM0M73RDlHmbhntowosOY0=
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Ahoj,
nezkousel jsem tvoje workflow ale obecne bych pouzil radeji postup
podobny tomuto:
gdal_translate -of vrt -a_srs '+proj=krovak +lat_0=49.5
+lon_0=24.83333333333333 +alpha=0 +k=0.9999 +x_0=0 +y_0=0
+ellps=bessel +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56
+units=m +no_defs' \
-a_ullr -602501 -1034000 -602500 -1034001
pokus_1034001-1034000_602501-602500.png pokus.vrt
V tento moment by mel pokus.vrt vracet stejne vysledky jako cs2cs) a
raster je korektne georeferencovan do S-JTSK.
a pak primo:
gdal2tiles.py pokus.vrt
Proc?
Gdal2tiles bude warpovat do cilove projekce sam tak jako tak... Pokud
warpujes do spherical mercatoru pomoci proj.4 definice do vysledku se
ulozi WKT bez informace o nulove +nadgrids transformaci, spravne by
tam melo byt toto WKT:
http://www.spatialreference.org/ref/sr-org/6/prettywkt/
V gdalinfo tedy chybi EXTENSION parameter...
Proto je vysledek a dalsi zpracovani podobneho rastru
problematictejsi, protoze se mercator provadi na skutecnem WGS84
elipsoidu namisto na kouli - to zpusobi transformacni posun ktery
vidis.
Jestli je nejaka dalsi chyba na urovni S-JTSK reference vstupnich dat
na strane CENIE, jak pise Štěpán Kafka, to nevim... nezkousel jsem.
Jinak GDAL umi cist i WMS takze gdal2tiles by melo byt schopne
vytvaret dlazdice primo z dotazu na geoportal.cenia.cz (stejne jako z
jakehokoliv jineho WMS serveru) ale musi se pro takove WMS vytvorit
XMLko popisujici okno, url serveru, projekci a velikost jednotlivych
dotazu...
Klokan
2009/4/2 Michal <michal AT lightcomp.cz>:
> Štěpán Kafka wrote:
>>
>> NO, obávám se, že něco posunutého mají na CENII, taky jsme s tím měli
>> potíže
>
> To jsem si myslel puvodne taky, ale lidi s uspechem tyhle mapy pouzivaji v
> OziExploreru a souradnice rohu v map souboru odpovidaji vystupu z cs2cs.
> Take jsem udelal dalsi primitivni pokus s obrazkem velikosti 2x2 pixelu a
> 1mx1m v S-JTSK:
>
> convert pokus_1034001-1034000_602501-602500.png tmp.tif
>
> gdal_translate \
> -a_srs '+proj=krovak +lat_0=49.5 +lon_0=24.83333333333333 +alpha=0
> +k=0.9999 +x_0=0 +y_0=0 +ellps=bessel
> +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56 +units=m +no_defs' \
> -gcp 0 0 -602501 -1034000 \
> -gcp 0 1 -602501 -1034001 \
> -gcp 1 0 -602500 -1034000 \
> -gcp 1 1 -602500 -1034001 \
> tmp.tif tmp_ref.tif
>
> gdalwarp \
> -s_srs '+proj=krovak +lat_0=49.5 +lon_0=24.83333333333333 +alpha=0
> +k=0.9999 +x_0=0 +y_0=0 +ellps=bessel
> +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56 +units=m +no_defs' \
> -t_srs '+proj=merc +a=6378137 +b=6378137 +lat_ts=0.0 +lon_0=0.0 +x_0=0.0
> +y_0=0 +k=1.0 +units=m +nadgrids=@null +no_defs' \
> tmp_ref.tif pokus_1034001-1034000_602501-602500.tif
>
> podle vypoctu cs2sc jsou rohy nasledujici:
> $ cs2cs -f "%.10f" +proj=krovak +lat_0=49.5 +lon_0=24.83333333333333
> +alpha=0 +k=0.9999 +x_0=0 +y_0=0 +ellps=bessel
> +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56 +units=m +no_defs +to
> +proj=latlong +datum=WGS84 +ellps=WGS84 +no_defs
> -602501 -1034000
> 16.3561395131 50.3237260605 43.4247124698
> -602501 -1034001
> 16.3561410682 50.3237171261 43.4247234957
> -602500 -1034000
> 16.3561534686 50.3237270561 43.4246990113
> -602500 -1034001
> 16.3561550237 50.3237181217 43.4247100363
>
>
> ale gdalinfo dava ulpne jine vysledky:
> $ gdalinfo pokus_1034001-1034000_602501-602500.tif
> Driver: GTiff/GeoTIFF
> Files: pokus_1034001-1034000_602501-602500.tif
> Size is 2, 2
> Coordinate System is:
> PROJCS["unnamed",
> GEOGCS["unnamed ellipse",
> DATUM["unknown",
> SPHEROID["unnamed",6378137,0]],
> PRIMEM["Greenwich",0],
> UNIT["degree",0.0174532925199433]],
> PROJECTION["Mercator_1SP"],
> PARAMETER["central_meridian",0],
> PARAMETER["scale_factor",1],
> PARAMETER["false_easting",0],
> PARAMETER["false_northing",0],
> UNIT["metre",1,
> AUTHORITY["EPSG","9001"]]]
> Origin = (1820911.314287560060620,6502659.680196234025061)
> Pixel Size = (1.565026523937731,-1.565026523937731)
> Metadata:
> AREA_OR_POINT=Area
> Image Structure Metadata:
> INTERLEAVE=BAND
> Corner Coordinates:
> Upper Left ( 1820911.314, 6502659.680) ( 16d21'27.09"E, 50d19'28.10"N)
> Lower Left ( 1820911.314, 6502656.550) ( 16d21'27.09"E, 50d19'28.04"N)
> Upper Right ( 1820914.444, 6502659.680) ( 16d21'27.19"E, 50d19'28.10"N)
> Lower Right ( 1820914.444, 6502656.550) ( 16d21'27.19"E, 50d19'28.04"N)
> Center ( 1820912.879, 6502658.115) ( 16d21'27.14"E, 50d19'28.07"N)
>
> To jest:
> Upper Left: 16.3575246439 50.3244732648
> Lower Left: 16.3575246439 50.3244553137
> Upper Right: 16.3575527612 50.3244732648
> Lower Right: 16.3575527612 50.3244553137
>
> Pri takhle malem vyrezu by mela byt cisla prakticky stejna, ale ono je to
> uplne mimo.
>
> Michal
> _______________________________________________
> FreeGeoCZ mailing list
> FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
>
--
http://blog.klokan.cz/
http://www.maptiler.org/
http://www.oldmapsonline.org/
- [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Michal, 04/02/2009
- RE: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Štěpán Kafka, 04/02/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Michal, 04/02/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Klokan Petr Přidal, 04/03/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Michal, 04/03/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Jan Jezek, 04/03/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Michal, 04/03/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Klokan Petr Přidal, 04/03/2009
- Re: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Michal, 04/02/2009
- RE: [FreeGeoCZ] Konverze z S-JTSK pomoci gdalwarp, Štěpán Kafka, 04/02/2009
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.