freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: <jan.ruzicka AT vsb.cz>
- To: <manak AT phil.muni.cz>, <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Cc:
- Subject: RE: [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributu
- Date: Wed, 18 Mar 2009 14:05:58 +0100
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Title: RE: [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributu
Obávám se, e jediná cesta je apelovat na poskytovatele, aby nepouívali nedokumentované formáty typu DGN. Pro svoji potřebu ať si to páchají v čem chtějí, ale pokud chtějí dále distribuovat tak jedině nějaký otevřený formát. Některá DGN se prostě přes OGR korektně převést nedají, a asi ani v budoucnu nepůjdou.
Jan Růička
-----Original Message-----
From: freegeocz-bounces AT fsv.cvut.cz on behalf of manak AT phil.muni.cz
Sent: Wed 18.3.2009 11:39
To: freegeocz AT fsv.cvut.cz
Subject: [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributu
Dobrý den,
problém s nedostatecným importem ze souboru DGN jsem nakonec vyresil
obklikou, ze jsem jej v aplikaci ArcMap prevedl na SHP a po té jiz se
objevila pri exportu do grassu kompletní tabulka atributu. Jeste jsem
zjistil, ze soubor DGN obsahoval více vrstev s výskami i bez, ale pri
dotazu v grassu se potvrdila jen jedna.
Rád bych vedel v cem je problém, jelikoz delám archeologický projekt,
který má za cíl apelovat k vyuzívání svobodného softwaru v archeologii a
soubory DGN jsou casto vyuzívané jako podkladové pri digitalizaci.
Josef Manák
- [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributů, manak, 03/15/2009
- Re: [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributů, Martin Landa, 03/15/2009
- <Possible follow-up(s)>
- [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributů, manak, 03/18/2009
- RE: [FreeGeoCZ] nekompletní tabulka atributu, jan.ruzicka, 03/18/2009
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.