freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: Ales Cepek <cepek AT fsv.cvut.cz>
- To: Klokan Petr Přidal <klokan AT klokan.cz>
- Cc: FreeGeoCZ <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] S-JTSK konverze s vysokou presnosti pro celou CR
- Date: Fri, 12 Sep 2008 16:01:56 +0200
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
On Fri, Sep 12, 2008 at 03:05:59PM +0200, Klokan Petr Přidal wrote:
> Zdravim,
>
> Honza Jezek dokoncil programek generujici gridshift pro S-JTSK
> (soucast jeho disertace). Pripravil tak grid pro geodeticky posun ve
> forme kompatibilni s americkou aplikaci NADCON. Z historickych duvodu
> (pres 150 let stari) matematicky tezko popsatelny system S-JTSK je tak
... matimetacky popsany zcela jasne a jednoznacne
> mozno transformovat na nove systemy jako je ETRS (WGS84) s minimalni chybu.
> Honza ma grid pripraveny ve forme pro ArcGIS a pro nastroje zalozene
> na GeoTools (Java). Grid je urcen z 3060 bodu vybrane udrzby a stredni chyba
> vypoctena pomoci techto bodu vychazi 2.6 mm.
... novy pripravovany S-JTSK/05 bude mit definovanou transformaci na
ETRS exaktne
> V poslednich par dnech se mi podarilo zkonvertovat jeho grid i pro
> knihovnu PROJ.4.
>
> Znamena to ze OpenSource programy zalozene na PROJ.4 jako je GRASS
> GIS, MapServer, PostGIS, GDAL/OGR a dalsi budou schopny konvertovat
> mezi S-JTSK a datumem ETRS (WGS84) (potazmo jinymi systemy) s chybou
> maximalne v radu jednotek centimetru pro cele uzemi Ceske Republiky
> !!! Chyba na identickych bodech vychazi 4 mm.
... takze lepsi nez je presnost vychozich mereni?
> Pristi tyden uvedeme tento grid na konferenci Geoinformatics na CVUT v
> Praze (http://geoinformatics.fsv.cvut.cz/). Urcite pak dame vedet i do
> tohoto mailing-listu. Predokladam ze podrobny navod na pouziti
> sepiseme behem konference s ostatnimi lidmi do wiki na
> http://grass.fsv.cvut.cz/wiki/index.php/S-JTSK.
... uz se tesim!
Ales Cepek
- [FreeGeoCZ] S-JTSK konverze s vysokou presnosti pro celou CR, Klokan Petr Přidal, 09/12/2008
- Re: [FreeGeoCZ] S-JTSK konverze s vysokou presnosti pro celou CR, Ales Cepek, 09/12/2008
- Re: [FreeGeoCZ] S-JTSK konverze s vysokou presnosti pro celou CR, Jan Jezek, 09/12/2008
- Re: [FreeGeoCZ] S-JTSK konverze s vysokou presnosti pro celou CR, Ales Cepek, 09/12/2008
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.