Skip to Content.
Sympa Menu

katastr - [Katastr] nová vyhláška

katastr AT fsv.cvut.cz

Předmět: Katastr nemovitosti a DTM

List archive

[Katastr] nová vyhláška


Chronological Podle vláken 
  • From: vladimir.svoboda AT zksvoboda.cz
  • To: katastr AT fsv.cvut.cz
  • Subject: [Katastr] nová vyhláška
  • Date: Fri, 12 Jan 2007 14:36:25 +0100
  • List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/katastr>
  • List-id: Katastr nemovitosti <katastr.fsv.cvut.cz>

Dobrý den!

V diskuzi k příspěvku kolegy Lišky mohu napsat:

1) Ohledně vzoru 18.1 mám za to, že prostě vyhotovitel to měřil 2x. Mezi 1. a 2. měřením určil průsečíky, označil je barvou na zdi a pak i dělal oměrné. No, nevím, co ho k tomu vedlo, je to však možné. Rozhodně to není běžný případ, a proto snad by neměl být vzorovým.
V 99,9% případů nám jistě takovou vícepráci někdo nezaplatí, ale kdyby, proč ne. A nebo jsem ve vyhlášce něco přehlédl a opravdu se toto bude vyžadovat? Snad ne!

2) Neoparcelovávat díl "b" a slučovat jej je jeden z možných případů. A je taky logickým, když vím, že investor to bude řešit. Myslím však, že vyhotovitel to mohl (a nemusel)řešit tím druhým způsobem. Je to "klidnější" verze pro vyhotovitele s nevýhodou, že nevykoupený díl zůstane takto "na věky věků" (a navíc to znepřehledňuje mapu - v DKM to však tak nevadí). Sloučený díl nutí k řešení. To je hlavní výhoda případu uvedeného ve vzoru.

3)Také mne "ovály" u nových parcel dráždí. Moje oči už nakoukaly velké množství nových parcel s kroužky.
Na obranu této novinky (nevím o ničem jiném, proč to je teď takto) zmiňuji svoji zkušenost: Měřili jsme v areálu zemědělského podniku, kde stojí několik staveb sil na obilí s kulatým půdorysem. V jejich blízkosti vzniklo množství nových parcel označené kolečky. Navíc vše široko daleko mělo stejnou kmenovou parcelu. Výsledek byl velmi nepřehledný - co je stará parcela, co nově oddělená. Tady by nám "ovály" pomohly, neboť nevím o skupině oválným parcel, že by se to podobně pletlo.

S pozdravem
Vladimír Svoboda






Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.

Top of Page