freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: Jan Michálek <godzilalalala AT gmail.com>
- To: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz AT fsv.cvut.cz>
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme)
- Date: Wed, 2 Nov 2016 10:09:22 +0100
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Protože mě to datum přepíše elipsoid.
Dne 2. listopadu 2016 10:06 Jan Michálek <godzilalalala AT gmail.com> napsal(a):
Hm, ještě něco musim mít blbě, s ohledem na to, že i tohle ve všech případech vrací to samýKdyž ty srs použiju v qgisu, tak je to dobře
ve všech případech mam v prj tohle
GEOGCS["GCS_WGS_1984",DATUM["D_WGS_1984",SPHEROID["WGS_1984",6378137,298.257223563]],PRIMEM["Greenwich",0],UNIT["Degree",0.017453292519943295]]
ogr2ogr \
-a_srs "+proj=latlong +ellps=WGS84 +datum=WGS84 +no_defs" \
-F "ESRI shapefile" x \
outp.geojson
ogr2ogr \
-a_srs "+proj=latlong +ellps=krass +datum=WGS84 +no_defs" \
-F "ESRI shapefile" y \
outp.geojson
ogr2ogr \
-a_srs "+proj=latlong +ellps=bessel +datum=WGS84 +np_defs" \
-F "ESRI shapefile" z \
outp.geojsonDne 1. listopadu 2016 15:01 Jan Michálek <godzilalalala AT gmail.com> napsal(a):ogr2ogr \A všechny tři výsledky jsou furt stejný, s tim cs2cs mi to funguje, ale takhle, morcec hadry, ne.
-t_srs "+init=epsg:5514 +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56" \
-s_srs "+proj=longlat +ellps=WGS84 +datum=WGS84" \
-F "ESRI shapefile" krovak_z_krasovskeho \
outp.geojson
ogr2ogr \
-t_srs "+init=epsg:5514 +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56" \
-s_srs "+proj=longlat +ellps=bessel +datum=WGS84" \
-F "ESRI shapefile" krovak_z_wgs \
outp.geojson
ogr2ogr \
-t_srs "+init=epsg:5514 +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56" \
-s_srs "+proj=longlat +ellps=bessel +datum=WGS84" \
-F "ESRI shapefile" krovak_z_besselova \
outp.geojson~Dne 1. listopadu 2016 17:48 Leknín Řepánek <godzilalalala AT gmail.com> napsal(a):Aha
Hm, chápu to správně tak, že je to tim, že mě chybí datum?
Já to bral vocuď
http://epsg.io/4004
a
http://epsg.io/4024
Takže jsem vzal špatný SRS, když sem chtěl jen holý latlon bez projekce?
Díky
Je;
On Tue, Nov 01, 2016 at 01:38:15PM +0100, Ha Noj wrote:
> jestli krpa nebude někdě jinde
> proj 4.9.2
>
> echo "12d48'25.15992 49d27'8.14571 559.417" | cs2cs +init=epsg:4326 +to +init=
> epsg:5514 +towgs84=570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56
> -868208.54 -1095793.58 512.46
>
> echo "12d48'25.15992 49d27'8.14571 559.417" | cs2cs +proj=latlong +ellps=WGS84
> +datum=WGS84 +to +init=epsg:5514 +towgs84=
> 570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56
> -868208.54 -1095793.58 512.46
>
> echo "12d48'25.15992 49d27'8.14571 559.417" | cs2cs +proj=latlong +ellps=krass
> +datum=WGS84 +to +init=epsg:5514 +towgs84=
> 570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56
> -868208.12 -1095790.94 622.02
>
> echo "12d48'25.15992 49d27'8.14571 559.417" | cs2cs +proj=latlong +ellps=bessel
> +datum=WGS84 +to +init=epsg:5514 +towgs84=
> 570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56
> -868198.17 -1095728.67 -189.05
>
> hoj Dan B.
>
> Dne 1. listopadu 2016 13:44 Leknín Řepánek <godzilalalala AT gmail.com> napsal(a):
>
> On Tue, Nov 01, 2016 at 10:20:55AM +0100, Martin Landa wrote:
> > Dne 1. listopadu 2016 10:17 Jan Michálek <godzilalalala AT gmail.com> napsal
> (a):
> > > -s_srs "+proj=longlat +ellps=WGS684 +no_defs" \
> >
> > to nebude problem, mas v nazvu elipsoidu preklep. Ma
>
> Hm, opravil sem to a výsledky těch tří transformací jsou furt stejný...
>
> Maj se skutečně lišit?
>
> >
> > --
> > Martin Landa
> > http://geo.fsv.cvut.cz/gwiki/Landa
> > http://gismentors.cz/mentors/landa
> >
>
> > _______________________________________________
> > FreeGeoCZ mailing list
> > FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> > http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
>
>
> _______________________________________________
> FreeGeoCZ mailing list
> FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
>
>
>
> _______________________________________________
> FreeGeoCZ mailing list
> FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
--JelenStarší čeledín datovýho chlíva
--JelenStarší čeledín datovýho chlíva
--
Jelen
Starší čeledín datovýho chlíva- [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Martin Landa, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Leknín Řepánek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Ha Noj, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Leknín Řepánek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/02/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/02/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/02/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Jan Michálek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Leknín Řepánek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Ha Noj, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Leknín Řepánek, 11/01/2016
- Re: [FreeGeoCZ] Transformace z různých elipsoidů na křováka (síť kfme), Martin Landa, 11/01/2016
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.