freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: karpi <karpi.lists AT email.cz>
- To: freegeocz AT fsv.cvut.cz
- Cc:
- Subject: Re: [FreeGeoCZ] jtsk -> UTM - datum shift
- Date: Sun, 3 Feb 2008 21:56:22 +0100
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
29/01/08 11:25, landa.martin AT gmail.com napsal(a):
> Dobry den,
>
> 2008/1/29, Ivan Mincik <ivan.mincik AT gmail.com>:
>
> > PROJCS["Krovak",
> > GEOGCS["Bessel 1841",
> > DATUM["D_unknown",
> > SPHEROID["bessel",6377397.155,299.1528128]],
> > PRIMEM["Greenwich",0],
> > UNIT["Degree",0.017453292519943295]],
> > PROJECTION["Krovak"],
> > PARAMETER["latitude_of_center",49.5],
> > PARAMETER["longitude_of_center",24.83333333333333],
> > PARAMETER["scale_factor",0.9999],
> > PARAMETER["false_easting",0],
> > PARAMETER["false_northing",0],
> > UNIT["Meter",1]]
>
> GEOGCS["bessel",
> DATUM["unknown",
> SPHEROID["Bessel_1841",6377397.155,299.1528128],
> TOWGS84[570.8,85.7,462.8,4.998,1.587,5.261,3.56]],
> PRIMEM["Greenwich",0],
> UNIT["degree",0.0174532925199433]],
>
> chybejici geodeticke datum?
>
Jj, to zpropadane datum shift...
Ja tedy zadavam:
+towgs84=570.83789,85.682641,462.84673,4.9984501,1.5867074,5.2611106,3.5610256
ale vyhrabal jsem to nekde na webu a za ty desetinky vubec nerucim. Jen
jsem si rikal cim chlupatejsi cislo, tim vetsi presnost.. .)
Budu vdecen, kdyz mi zde nekdo znaly tedy vyjasni nekolik veci:
- Pokud nemam k mape parametr +towgs, tak jsou patrne jakekoli pokusy o
seriozni presnost marne... to chapu. Jenze tento udaj vsak neni snad
nikde... a kdyz neni, tak jakou korekci predpokladat? Zadnou? Nejakou
standardni? Ktera to je? Jako napriklad u tech ceskych wikidat? U
jejich jednotlivych hladin?
- Jake datum shift uvazovat u katastralnich map? Pouzivalo se nejake
"ceskoslovenske" - nebo byly nejake lokalni a lze je nekde dohledat?
- Co pro S42? (ta otazka tu uz, myslim, jednou padla a zustala
nezodpovezena)
- A co koneckoncu u to utm33 - Nebylo by v zajmu presnosti pouzivat
datum korekci i pro samotne utm33? Pro nase uzemi?
pripadne diky za reakci..
> Martin
>
> --
> Martin Landa <landa.martin AT gmail.com> * http://gama.fsv.cvut.cz/~landa *
> _______________________________________________
> FreeGeoCZ mailing list
> FreeGeoCZ AT fsv.cvut.cz
> http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz
- Re: [FreeGeoCZ] jtsk -> UTM - datum shift, karpi, 02/03/2008
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.