freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
- From: vojtko AT fns.uniba.sk
- To: freegeocz AT fsv.cvut.cz
- Subject: [FreeGeoCZ] problemy s transformaciou medzi ll a sjtsk
- Date: Sat, 20 Sep 2008 14:07:09 +0200 (CEST)
- Importance: Normal
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Zdravim,
Mam dva problemy a potrebujem pomoc :-(
1) potreboval by som poradit s transformaciu objektov z lat/long location
to sjtsk location. Neviem sa ubranit dojmu, ze to v GRASSe nepracuje uplne
korektne. Osobne si myslim, ako keby odignoroval transformacne parametre
pre SR, konkretne riadok "towgs84 :
485.021,169.465,483.839,7.786342,4.397554,4.102655,0" Mam nastavene
nasledujuce locations:
A) Lat/Long
GRASS 6.3.0 (LL_SK):~ > g.proj -p
-PROJ_INFO-------------------------------------------------
name : Latitude-Longitude
proj : ll
ellps : wgs84
-PROJ_UNITS------------------------------------------------
unit : degree
units : degrees
meters : 1.0
B) sjtsk (pre SR)
GRASS 6.3.0 (sjtsk):~ > g.proj -p
-PROJ_INFO-------------------------------------------------
name : Krovak
proj : krovak
datum : hermannskogel
ellps : bessel
lat_0 : 49.5
lon_0 : 42.5
alpha : 30.28813972222222
k : 0.9999
x_0 : 0
y_0 : 0
pm : ferro
no_defs : defined
towgs84 : 485.021,169.465,483.839,7.786342,4.397554,4.102655,0
-PROJ_UNITS------------------------------------------------
unit : metre
units : metres
meters : 1
po transformacii bodov z lat/long nepadnu tam kam maju v sjtsk.
napr. bod 1: 20.101033 48.775033 >> -347435.70465381 -1229109.69395328 v
GRASSe
ale cez skript nasledovny skript za pouzitia cs2cs je vysledok iny,
nastastie spravny :-)
echo "20.101033 48.775033" | cs2cs +proj=latlong +datum=WGS84 \
+to +proj=krovak +ellps=bessel +no_defs \
+towgs84=485.021,169.465,483.839,7.786342,4.397554,4.102655,0
vysledok: -347409.19 -1228908.86 -0.02
pouzivam: Ubuntu Hardy Heron
Grass, je instalovany z Les-ejk repozitarov
2) nie je mozne na mojom PC skombinovat QGIS a GRASS, pretoze nenacita
grass plugin do QGIS. Skusal som uz aj nemozne, ale stale to skoncilo s
velmi deprimujucou hlaskou:
ERROR 1: libgrass_I.so: cannot open shared object file: No such file or
directory
ERROR 1: libgrass_I.so: cannot open shared object file: No such file or
directory
Qgis som skusal aj z les-ejk aj z http://ppa.launchpad.net/qgis/ubuntu
naistalovane mam GRASS 6.3 a QGIS 0.11.0
Vopred dakujem o akukolvek pomoc a dufam, ze som problem opisal dostatocne
...
Rasto
--
Rastislav Vojtko
Dept. Geology & Palaeontology
Faculty of Natural Sciences
Comenius University
Mlynska dolina G
SK-842 15 Bratislava
The Slovak Republic
- [FreeGeoCZ] problemy s transformaciou medzi ll a sjtsk, vojtko, 09/20/2008
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.