freegeocz AT fsv.cvut.cz
Předmět: Svobodná geoinformační infrastruktura
List archive
[FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech
Chronological Podle vláken
- From: "Vojtech Kralovec" <kralovec.v AT atlas.cz>
- To: freegeocz AT fsv.cvut.cz
- Subject: [FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech
- Date: Mon, 09 Apr 2007 10:08:49 +0200
- List-archive: <http://mailman.fsv.cvut.cz/pipermail/freegeocz>
- List-id: Svobodná geoinformační infrastruktura <freegeocz.fsv.cvut.cz>
Zdravim vsechny,
potreboval bych poradit se dvema problemy. Pouzivam GRASS 6.2.1
1) vytvoril jsem si vektorovou bodovou vrstvu ze souradnic x a y v externi
MySQL databaze pomoci prikazu v.in.db. V databazi jsou v jine tabulce
nadefinovany i spoje mezi temito body (sloupce z_id_bodu a do_id_bodu). Je
nejaka moznost jak vytvorit linie v Grassu automaticky z teto tabulky?
(pripadne v jinem free software, pokud by sla vysledna vrstva naimportovat do
Grassu)
2) kdyz si zobrazim atributy bodu z vyse zminovane vrstvy pomoci d.what.vect
jsou misto ceskych znaku ruzne jine znaky nebo mezery. Jde Grass nejak
donutit aby je zobrazoval korektne?
Predem diky za kazdou radu,
Vojta Kralovec
------------------------------------------
www.icqsms.cz/
- [FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech, Vojtech Kralovec, 04/09/2007
- Re: [FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech, Jan Ruzicka, 04/09/2007
- Re: [FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech, Jachym Cepicky, 04/10/2007
- Re: [FreeGeoCZ] Vytvoreni vektorove vrstvy z externi databaze, ceske znaky v atributech, Vojtech Honzik, 04/11/2007
Archivace běží na MHonArc 2.6.19+.